Su Duydum – @arzukutuphanesi

SuDuydum

İçinde pek çok şiir, şarkı olsa da bu tango anlatıyordu en çok kitabı bence. Yan yana ama bir o kadar uzak, tutkulu öte yandan hüzünlü…

Hasan Sever’in kitabı “Su Duydum” üç günde geçiyor. Ben de üç günde okudum. Üç oturuş bile yeter aslında o kadar sürükleyici çünkü. 90 kuşağının romanı diye tanımlanmış… belki de. Aslında sürgün, mültecilik, yalnızlık, aşk… her devrin derdi değil mi? 

Bazı romanların melodisi var, çok güzel tınıları. Söz ettiğim gibi içinde bolca geçen müzik, şiir, büyülü bir şehrin tanıtımı mı sağlıyor evet ama tek o değil biraz da kalemin inceliği bence. Yazarda şairlik epey hissettiriyor kendini. Ne güzel aktı gitti, pek çok yerin altı çiziler. 

Ortadaki gerçek hikayeye yandan dahil olanlar beni benden aldı gerçeklikleriyle, yüzümüzün ortasına savurduğu yumrukla. Bardak altlığımda kadın – erkek sanki Feride ve Ferdi ne dersiniz?

“İnsan bir yerden uğurlanmalı bir yerde karşılanmalı. Bir paketin bile göndereni ve karşılayanı olduğu halde,insanın bu yalnızlığı…”

#kitap #okumak #hasansever #suduydum #ayrintiyayinlari #roman #kütüphane #edebiyat #türkcedebiyatı #müzik #şiir #yazar #book #reading #writer #library #librarylife #litature #sonkitaplar #tango #carlosgardel #scentofawoman

@arzukutuphanesi

İnstagram, 19 Eylül 2017